Ако напиша цялата, ще бъде пресилено, но поне половината държава е влюбена в стайлинга на генерал Мутафчийски
Появата му без военна униформа се превърна в гореща тема и сензация. Затова на днешния празник на храбростта и българската армия реших да поздравим всички заслужили професионални военни и да отделим време на униформата и как да я използваме.
Започвам изцяло с уговорката, че не всеки притежава достойнствата и нужната квалификация, за да се разхожда с пагони, но в стрийт стайла и модните подиуми почти всичко е позволено, особено когато е поднесено с финес.
Военната униформа може да разказва много за нацията. Българското военно облекло се използва усилено след Освобождението. Кройката на тогавашните униформи е вдъхновена от традиционната българска мъжка носия, в която са вплетени и цветовете на българския трибагреник, а върху копчетата е изобразен гербът на страната. В началото сукното за униформите се внася от Англия, а еполетите и копчетата – от Санкт Петербург или от Виена.
Униформата е признак за принадлежност към определена професия и модните гурута отдавна използват различни елементи в своите колекции. С военна или професионална униформа винаги можете да излъчвате увереност, да прикриете части от тялото си, които не приемате за естетични и дори да ви бъде удобно!
В извънредното санитарно положение, в което живеем, камуфлажът е повече от подходящ, а и се мачва идеално с предпазната маска, шлем или ръкавици.
Сака с двуредно закопчаване, шлифери, шушлякови панталони, анцузи с принт, раници, кубинки, шапки. Цветовете варират от бежово през каки до модерното за сезона лилаво. Милитъри стилът позволява големи експерименти. Дори и за децата, и за домашните любимци.
Нека продължаваме да спазваме военна дисциплина и висок дух като пазим себе си, останалите и модния си нюх!